(Українська) Підготовка студентів–психологів до професійної діяльності в галузі надання психологічної допомоги

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Cерія навчальних посібників «Підготовка студентів–психологів до професійної діяльності в галузі надання психологічної допомоги»

Кузікова С.Б. Психокорекціна практикаКузікова С.Б. Підготовка студентів-психологів до психокорекціної діяльностіКузікова С.Б. Психологія саморозвитку

В серії навчальних посібників запропоновані система та психолого-педагогічне забезпечення фахової підготовки студентів-психологів до психокорекційної діяльності, в основу яких покладено авторську концепцію становлення суб’єкта саморозвитку. Аргументовано логіку побудови системи підготовки. Подані програми навчальних дисциплін «Основи психокорекції», «Психологічна служба в системі освіти», «Психологія саморозвитку» та психокорекційної практики, укладені за вимогами КМС і з урахуванням розроблених автором умов, принципів, технологій організації фахової підготовки студентів-психологів з метою активізації і оптимізації становлення суб’єкта особистісного і професійного саморозвитку.

Розроблена авторська комплексна програма навчання дозволяє дати студентам необхідні теоретичні і практичні знання, сприяє формуванню у них навичок роботи та професійно значущих якостей особистості. Кульмінаційним і інтегрувальним моментом у системі фахової підготовки студентів-психологів до психокорекційної діяльності є розроблений авторський навчальний курс «Психологія саморозвитку». Цей курс є інноваційним щодо освітніх завдань, технологій та науково-прикладного змісту і розкриває прогресивні механізми становлення особистості як суб’єкта власної життєдіяльності і саморозвитку. Це, у свою чергу, сприяє професійному і особистісному зростанню бакалаврів-психологів як майбутніх фахівців-практиків. Така подвійна спрямованість курсу завдяки подвійному рефлексивному опануванню знань сприяє формуванню у майбутніх психологів-практиків усвідомлення себе як суб’єктів життєвого шляху і професійної діяльності, а також виробленню умінь застосування технологій організації власного саморозвитку та саморозвитку клієнтів у ситуаціях консультування та психологічної корекції.